• یک ترنچ کت زیبا با یک رنگ کلاسیک به تن کنید. یک ترنچ کت خوب، باید به اندازه کافی شما را بپوشاند، به طوری که بی ریخت به نظر نیایید. رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوست شماست و ارتفاع آن تا اواسط ران یا حتی تا ساق پایتان باشد. اگر کلاهدار هم باشد که چه بهتر!
  • یک چکمه ی لاستیکی به پا کنید! یک جفت چکمه ی لاستیکی زیبا می‌تواند پوشش شما را در یک روز بارانی جذاب نماید. یک چکمه با طرحی زیبا و سنگین یا مشکی ساده پیدا کنید که به ترنچ کتتان هم بیاید. می‌توانید چکمه تان را زیر یا روی شلوارتان به پا کنید. همچنین سعی کنید در روزهای بارانی کفش پارچه ای یا چرم نازک نپوشید.
  • اگر هوا سرد است، یک شال گردن نیز داشته باشید. شال گردن هم همانند چکمه هایتان می‌تواند ظاهر شما را زنده کند. طرحی جسورانه یا یک رنگ ملایم که با آن خوب هستید انتخاب نمایید. در هر صورت، شال گردن باید در کنار موهای شما و رنگ پوستتان خوب بنظر بیاید.
  • اگر کت نمی پوشید و می‌دانید که خیس خواهید شد، از پوشیدن لباس‌های سفید رنگ یا نازک خودداری کنید! این لباس‌ها پس از خیس شدن بدن شما را نمایان می‌کنند و این برای یک خانم با شخصیت سنگین و رنگین نیست.
  • یک عینک آفتابی نیز در دسترستان داشته باشید. ممکن است پس از قطع شدن باران هوا خیلی آفتابی شود یا حتی شاید نیاز شود آرایش خراب شده ی چشمانتان را توسط آن بپوشانید.
  1. یک چتر به همراه داشته باشید.

اگر باد شدیدی نمی وزد، وقتی از خانه خارج می‌شوید یک چتر به همراه خود ببرید. می‌توانید یک چتر با طرحی خیره کننده، یک چتر رنگی ساده یا حتی یک چتر بی‌رنگ شیک بخرید.

  1. فکر کنید یک روز آفتابی است!

اصلا مهم نیست چه پوشیده اید، اگر تلاش کنید که حتی در شرایط ملال آور بخندید و خوشحال باشید، جذاب بنظر خواهید آمد. شرایط را بپذیرید و زیاد از خیس شدن نهراسید. لبخند، بهترین آرایش برای پوشاندن کاستی های پوشش شما در یک روز بارانی است.